Asya DilemAsya Dilem

ASYA DİLEM, 2014 yılında Yabancılar için Türkçe alanında yüksek lisans ve doktora yapmış akademisyenler tarafından yabancılara Türkçe öğretmek, aynı zamanda bu alanda danışmanlık yapmak için kurulmuş dil merkezidir. Dünyanın birçok ülkesinden öğrenciye eğitim veren Asya Türkçe Öğretim Merkezi, tecrübeli kadrosu, dinamik eğitim programı ve farklı eğitim sistemiyle İstanbul'daki en iyi Türkçe öğretim merkezlerinden biridir.

ASYA TÜRKÇE ÖĞRETİM MERKEZİ’nde öğretim sistemi dinleme, konuşma, okuma, yazma, kelime ve dilbilgisi alanları üzerine geliştirilmiştir.

Asya TÜRKÇE Öğretim Merkezi’nin kur planlaması aşağıdaki gibidir.

 

TEMEL SEVİYE

A1

8 HAFTA

160 SAAT

A2

8 HAFTA

160 SAAT

ORTA SEVİYE

B1

8 HAFTA

160 SAAT

B2

8 HAFTA

160 SAAT

İLERİ SEVİYE

C1

8 HAFTA

160 SAAT

C2

8 HAFTA

160 SAAT

 

*Her seviyenin ortasında bir ara sınav yapılır ayrıca her seviyenin sonunda kur sınavı yapılır. Öğrenciler kur sınavından yeterli puan alamadığı takdirde bir üst seviyeye devam edemezler.

** Kur sınavı geçme puanı en az 60’tır.

***Kur sınavlarında aşağıdaki bölümlerden sorular bulunmaktadır.

  1. OKUMA

  2. DİNLEME

  3. DİL BİLGİSİ

  4. KELİME

  5. YAZMA


 

YÖS

ASYA DİLEM Türkiye’deki devlet üniversitelerinde okumak isteyen öğrenciler YÖS’e (Yabancı Öğrenci Sınavı) girmek zorundadır. Asya Tömer hem kendi öğrencilerine hem de sadece YÖS sınavına girmek isteyen diğer yabancı öğrencilere YÖS hizmeti sunmaktadır. Bu amaçla ASYA Türkçe Öğretim Merkezi öğrencilerine özel bir YÖS programı hazırlamıştır. Bu programda Matematik, Mantık ve Geometri dersleri verilmektedir. YÖS öğretmenleri Arapça ve İngilizce bilmektedir. Dersler haftada dört gün günde dört saat olarak planlanmıştır. Bu program toplamda 8 ay sürmektedir.


 

KONAKLAMA ve DİĞER HİZMETLER

Asya Türkçe Öğretim Merkezi Türkiye’ye Türkçe öğrenmek için gelen öğrencilerin isteklerine göre Asya DİLEM bünyesindeki misafirhanede, öğrenci yurtlarında veya otellerde konaklama imkanları sunmaktadır. Anlaşmalı olduğu kurumlarla öğrencilerin barınma ihtiyaçlarına cevap veren Asya DİLEM öğrencilerin havaalanı transfer ihtiyaçlarını, sigorta ve ikamet işlerine de yardımcı olmaktadır.